Aneta Kmiecik

Pomagam firmom budować rozwiązania, które podnoszą satysfakcje klientów, wpływają pozytywnie na środowisko, a firmie przynoszą zyski. Od 4 lat pracuje jako UX Designer badając i projektując rozwiązania SaaS, aplikacje i strony internetowe. Po godzinach aktywnie dziele się swoja wiedza projektowa na kanałach społecznościowych oraz na sesjach monitoringowych. Uczę jak działać intencjonalnie jako projektant UX. Z wyksztalcenia jestem architektem oraz grafikiem.

Przejdź do streszczenia wystąpienia Anety Kmiecik

fot. Katarzyna Wąsowska

Dr Zofia Nierodzińska

autorka tekstów, kuratorka, pracowniczka kultury, rysowniczka, aktywistka, w latach 2017-22 zastępczyni dyrektora Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu. Studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (doktorat) i na Universität der Künste w Berlinie (magisterium). Jest kuratorką i współkuratorką wystaw m.in: „Romantyczne przygody Beth Stephens, Annie Sprinkle i raka piersi”, „Kreatywne Stany Chorobowe: AIDS, HIV, RAK” czy „Polityki (nie)dostępności, obywatelki z niepełnosprawnościami i osoby sojusznicze” w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu. Jest redaktorką platformy o sztuce i aktywizmie Magazyn RTV (www.magazynrtv.com). Publikowała m.in w: Czasie Kultury, Neues Deutschland, Analyse und Kritik, Missy Magazine, Przeglądzie Kulturoznawczym, Miejscu czy BLOK Magazine. Wspólnie z Jackiem Zwierzyńskim redagowała publikacje: „Kreatywne Stany Chorobowe: AIDS, HIV, RAK” oraz „Współdziałanie”. Obecnie jako stypendystka Senatsverwaltung für Kultur und Europa pracuje nad publikacją „Polityki (nie)dostępności” oraz nad książką „Instytucja sojusznicza”. Od kilku miesięcy, po serii represji ze strony władzy i kościoła oraz po przegranym procesie o „obrazę uczuć religijnych”, mieszka ze swoim partnerem i pieskiem w Berlinie.

Przejdź do streszczenia wystąpienia dr Zofii Nierodzińskiej

dr Wojciech Figiel

Instytut Lingwistyki Stosowanej, Uniwersytet Warszawski

adiunkt w Zakładzie Badań nad Przekładem Ustnym i Audiowizualnym w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się socjologią przekładu oraz dostępnością. W tym ostatnim obszarze jest samorzecznikiem. Pracę doktorską poświęcił dostępności zawodu tłumacza dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Jest także aktywnym tłumaczem konferencyjnym języka angielskiego i hiszpańskiego, a także pierwszym niewidomym respikerem w Polsce. Autor koncepcji oraz koordynator testów z użytkownikami aplikacji do odczytu dat ważności na opakowaniach produktów spożywczych, która od niedawna dostępna jest na platformie iOS.

Przejdź do streszczenia wystąpienia dr Wojciecha Figiela

Aleksandra Waltoś

Interpret, LA

Ola jest ekspertem w badaniach rynku i wizualizacji danych, z wieloletnim doświadczeniem w badaniach konsumenckich gier wideo i zarządzaniu zespołem designerów. Jako analityk, a obecnie wiceprezes agencji badań rynku Interpret w Los Angeles, Ola pracowała z największymi klientami w branży gier wideo, takimi jak Activision Blizzard, 2K, Niantic, Square Enix, itp. Jej pasją jest wizualizacja danych – przekazywanie informacji w jak najbardziej klarowny, atrakcyjny i łatwy do zrozumienia sposób. Ola studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła badania konsumenckie na Technicznym Uniwersytecie w Monachium i marketing na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Obecnie mieszka w San Francisco.

Przejdź do streszczenia wystąpienia Aleksandry Waltoś

Lean Ferguson

Senior Experiential Designer, HOK

San Francisco Chapter Chair, SEGD

Leah Ferguson is an experiential graphic designer, specializing in wayfinding and user experience in the digital and built environment. She brings a combination of research, strategy, and information architecture to her practice with the goal of helping people find their way. Through her work, she is an advocate for accessible and inclusive spaces, and believes that if she’s done her job right, the experience should feel intuitive. Finding one’s way through space is not accomplished through signage alone.

Leah has worked on international airports across the world including San Francisco, Toronto, Calgary, and the Jewel at Singapore Changi Airport. She has worked with a diverse group of clients including IBM, The Cosmopolitan of Las Vegas, Uber, and Metrolinx. Currently, she is a senior designer at HOK in Toronto, creating integrated experiences in the built environment.

Przejdź do streszczenia wystąpienia Leah Ferguson