2
3
Nadchodząca konferencja WIAD 2022 - kliknij tutaj

Międzynarodowa Konferencja Naukowa WIAD 2021
Lokalne Powiązania, Światowy Wpływ
Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń
27-28 lutego 2021 r.


konferencja online

Nadchodząca konferencja WIAD 2022 - kliknij tutaj

Bądźmy ciekawi!

"Ciekawość" ("Curiosity") to hasło przewodnie nadchodzącego Dnia Architektury Informacji.

Co dla Ciebie oznacza ciekawość? Co ciekawość ma wspólnego z AI?

Ciekawość oznacza gotowość do wyruszenia w podróż, której wyniku nie znasz. Chcemy, abyście zmienili perspektywę, poznali inne punkty widzenia i spojrzeli na swoją dotychczasową wiedzę z innej strony. Bycie ciekawym daje nam możliwość wyjścia poza to, czego do tej pory byliśmy świadomi, do stworzenia nowych połączeń i relacji z ludźmi z innych środowisk, dyscyplin lub części świata.

WIAD czyli Światowy Dzień Architektury Informacji jest rokrocznie organizowany wspólnie przez sieć globalnych, regionalnych i lokalnych wolontariuszy.

Już po raz trzeci, Toruń jest jednym z wielu miejsc na Świecie, w którym odbywają się obchody WIAD.

W związku z tym, pragniemy serdecznie zaprosić studentów, doktorantów, bardziej doświadczonych badaczy, profesjonalistów UX i AI oraz wszystkich zainteresowanych (o każdym stopniu zaawansowania) do zarejestrowania się jako prelegenci lub słuchacze i spotkania się z nami 27 lutego 2021 roku!

Chcemy, by nasza konferencja, była miejscem spotkania ludzi, o różnym doświadczeniu, którzy będą mogli wymienić się informacjami, wiedzą, doświadczeniem.

PS. Koniecznie przywieźcie ze sobą dobry humor. :)

Rosa M. Arriaga, Ph.D.

Associate Chair of Graduate Studies at Interactive Computing, Georgia Tech

Dr Arriaga jest psychologiem rozwojowym. Pracuje na Wydziale Informatyki Uniwersytetu w Georgii (USA). Zajmuje się podstawowymi zagadnieniami współpracy człowieka z komputerem oraz wykorzystaniem komputerów w celach społecznych. Jej obecne zainteresowania badawcze sytuują się w obszarze zarządzania opieką nad osobami przewlekle chorymi. Ostatnio poświęca czas następującym problemom badawczym: jak technologia mobilna może wpłynąć na zarządzanie astmą u dzieci? Czy crowdsourcing może wspomóc osoby ze spektrum autyzmu i ich opiekunów? Jakie właściwości technologii laboratoryjnych pozwalają na ich skalowanie i skuteczne wykorzystywanie w celu poszerzenia ich wpływu? Dr Arriaga testuje również hipotezę, czy systemy technologiczne zaprojektowane na zasadach zmiany zachowania mogą być skuteczne wśród populacji osób z różnymi chorobami (np. astmy i cukrzycy). Dr Arriaga otrzymała stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie psychologii Harwardzie. Jest pracownikiem naukowym w Instytucie Informatyki Interaktywnej od 2007 r. Prowadzi prace licencjackie i magisterskie i wykłada przedmioty związane ze współpracą człowieka z komputerem. Prowadzi również masowy otwarty kurs online z zakresu projektowania doświadczenia użytkownika (UX) w ramach współpracy Uniwersytetu w Georgii z platformą Coursera.

Joe Natoli

Give Good UX, Baltimore, Maryland Area

Joe Natoli jest konsultantem UX, autorem książek i prelegentem. Wszystko co robi wynika z prawie trzydziestu lat pracy w charakterze konsultanta i szkoleniowca zespołów ds. rozwoju produktu największych organizacji na świecie. Przeszkolił ponad 180 tys. zainteresowanych za pośrednictwem kursów online oraz regularnie występuje i wykłada w ramach różnych przedsięwzięć na całym świecie. Jego szkolenia, książki, artykuły i darmowe źródła związane z UX można znaleźć pod adresem givegoodux.com.

Yuki Hirayama

Lead UX / UI / Industrial designer at Mujin, Inc. (株式会社MUJIN)

W branży projektowej działa od 2006 r. Pracowała przy tworzeniu AI, projekcie językowym marki dla Fortune 50, badaniami użytkowników, testach użyteczności / ergonomii, ideacji, tworzeniu person, prototypowaniu, kontroli jakości końcowego projektu interfejsu. Doświadczenie zdobyła podczas pracy dla różnych firm w Nowym Jorku, gdzie uzyskała również tytuł magistra projektowania w Pratt Institute. Wspólnym wątkiem we wszystkich projektach, nad którymi pracowała, jest zapewnienie doskonałego doświadczenia użytkownika przy jednoczesnym zachowaniu priorytetu biznesowego od start-upu do Fortune 50. Jej doświadczenie w pracy w środowisku wielokulturowym i umiejętności dwujęzyczne dobrze sprawdzają się w Mujin, Inc. (Tokio, Japonia), gdzie koncentruje się na kształtowaniu i doskonaleniu doświadczeń użytkowników w zakresie robotyki dla branży logistycznej wraz z inżynierami robotyki z całego świata, rozwiązując problemy związane z brakiem siły roboczej.

Dr. Abby Goodrum

Professor and Program Co-ordinator, User Experience Design, Wilfrid Laurier University, Canada

Posiadam doktorat z informatologii. Przed Laurier pracowałam na uniwersytetach Syracuse i Drexel, gdzie wykładałam projektowanie zorientowane na użytkownika, użyteczność, UX, zarządzanie wiedzą, architekturę informacji i cyfrowe materiały referencyjne. Ponadto, pracowałam jako badacz w CNN i zajmowałam się technologiami edukacyjnymi dla IBM. Od ponad 20 lat moja praca koncentruje się na badaniu, w jaki sposób ludzie szukają, używają, udostępniają, manipulują, przechowują, odzyskują i organizują cyfrowe multimedia. Byłem dyrektorem ds. Badań nauk społecznych w kanadyjskim centrum doskonałości o wartości 23 mln USD, które służyło zarówno jako sieć badawcza, jak i mechanizm komercjalizacji w celu rozwiązywania złożonych problemów w mediach cyfrowych i przekształcania multidyscyplinarnych badań w rozwiązania ukierunkowane na użytkownika.

Robson Santos, D.Sc.

-

Zrozumienie zachowań, kultury i kontekstu ludzi jest kluczem do tworzenia wspaniałych usług i produktów. Moje podejście to „być i być pod wpływem rzeczywistości”. Podróżowanie i odkrywanie to moje moto. Profesjonalne i akademickie podejście, skupiające się na projektowaniu strategicznym i projektowaniu usług. Doświadczenie w badaniach użytkowników i użyteczności, z naciskiem na jakościowe i etnograficzne metody i techniki badawcze użytkownika końcowego, do oceny i tworzenia innowacyjnych usług i produktów. Umiejętność przechodzenia między rolami zawodowymi i akademickimi, z doświadczeniem w środowiskach licencjackich i podyplomowych. Głębokie zainteresowanie nauczaniem i pomaganiem innym w osiągnięciu lepszego zrozumienia złożonych pojęć i uczynieniu ich namacalnymi.

Cassini Nazir

Clinical Assistant Professor, University of North Texas

w budowie
 

Konferencja

Opłaty

Dla słuchaczy

early birds
2020-12-01 - 2020-12-20 (23:55 CET)
regular birds
2020-01-05 - 2020-01-31 (23:55 CET)
late birds
2020-02-02 (20:30 CET) - 2020-02-15 (23:55 CET)
35 PLN / 10 USD / 8 EUR50 PLN / 13 USD / 11 EUR100 PLN / 26 USD / 22 EUR

Zarejestruj się jako słuchacz

Dla prelegentów

2020-11-20 do 2021-01-31 (23:55 CET)

BEZPŁATNIE

Rejestracja zakończona

Konto bankowe

 • Numer konta: 45 1160 2202 0000 0000 3174 8579
 • SWIFT: BIG B PL PW
 • IBAN: PL45116022020000000031748579
 • Tytuł przelewu: WIAD 2021 + nazwisko + imię

Adres

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
ul. Gagarina 11
87-100 Toruń

Osoba do kontaktu w sprawie opłat i faktur

dr Piotr Rudera (piotr.rudera@gmail.com)

O nas

Rada naukowa

 • prof. dr hab. Ewa Głowacka
  Przewodnicząca Rady Naukowej
 • dr hab. Veslava Osińska, prof. UMK
  WWW

Komitet organizacyjny

 • mgr Weronika Kortas
  Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego / Sekretarz Konferencji
  LinkedIn
 • mgr inż. Adam Szalach
 • mgr Piotr Chmielewski
  WWW
 • mgr Sławomir Stępski
  WWW
 • mgr inż. Radosław Klimas
  WWW
 • dr Piotr Rudera
 • dr Magdalena Cyrklaff-Gorczyca

Współpraca

 • Instytut Badań Informacji i Komunikacji
  WWW
 • Koło Naukowe Doktorantów "Pytanie"
  WWW

Kontakt

Instytut Badań Informacji i Komunikacji
Wydział Filozofii i Nauk Społecznych
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
ul. Bojarskiego 1
87-100 Toruń
e-mail: torun@worldiaday.org
WWW: www.ibik.umk.pl